Pielęgnacja twarzy - jak dobrać kosmetyki i określić rodzaj cery?

Kluczem do pięknej i zdrowiej cery jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Jak jednak dobrać kosmetyki, które zapewnią jej promienny i świeży wygląd? Wszystko zależy od tego, jaki typ cery posiadamy. W naszym artykule dowiedzą się Państwo więcej na temat dopasowania produktów, które sprawdzą się w przypadku każdego jej typu – zapraszamy!

 

Jak określić rodzaj cery i dobrać do niej odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji?

Pierwszym krokiem, przed wyborem produktów, jest szczegółowa ocena oraz analiza naszej skóry twarzy. Jeśli czujemy napięcie, szorstkość, swędzenie czy nawet łuszczenie się skóry - najlepiej widoczne po nałożeniu fluidu, najpewniej mamy cerę suchą. Do jej pielęgnacji należy stosować zatem produkty intensywnie nawilżające oraz regenerujące, natomiast do jej codziennego mycia idealnie sprawdzą się peelingi enzymatyczne oraz delikatne produkty, które nie będą jej dodatkowo wysuszać.

 

Pielęgnacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku cery tłustej, która wyróżnia się nadmiernym wydzielaniem sebum. Najczęściej błyszczące się partie to strefa T, czyli czoło, nos oraz broda. Charakterystyczną cechą tego rodzaju skóry twarzy są także często poszerzone pory. Jak dbać o nią, aby zachwycała promiennym i świeżym wyglądem? Przede wszystkim postawmy na kosmetyki nawilżające oraz seboregulujące, jak i peelingi mechaniczne i enzymatyczne, które skutecznie oczyszczają pory i pozwalają pozbyć się nadmiaru sebum.

 

Jak działać w przypadku cery mieszanej, która dla wielu osób stanowi prawdziwe wyzwanie pielęgnacyjne? Tutaj zalecane jest użycie różnych kosmetyków do różnych partii twarzy. Dla strefy T wybierajmy preparaty dostosowane do przetłuszczającej się skóry, czyli np. kremy normalizujące, natomiast w pozostałych partiach starajmy się odżywiać skórę z preparatami nawilżającymi.

 

Co w przypadku cery normalnej? Z nią jest najłatwiej, ponieważ dobrze reaguje na najbardziej popularne kosmetyki do twarzy, które możemy dostać w znanych drogeriach. Najważniejsze to zadbać o jej odpowiednie nawilżenie - stanowi ono zarówno podstawę promiennego wyglądu, jak i pomaga w opóźnianiu procesów starzenia się skóry twarzy i związanych z nimi zmarszczek.

0
Feed

Zostaw komentarz